Konum: 34865 Kartal/İSTANBUL
+90 216 352 2028
bilgi@webliko.com

DropCatch Backorder Nedir Hakkında Bilgiler

WEBLİKO Web Tasarım ve Yazılım Hizmetleri

DropCatch Backorder Nedir Hakkında Bilgiler

Merhaba. Bu makalemizde sizlere son yıllarda alan adı yakalama konusundaki başarıları ile ön plana çıkan Dropcatch firmasından bahsedeceğiz.

Backorder Nedir ?

Dropcatch firması hakkında bilgi verirken bilmeniz gereken en önemli konu; backorder teriminin tanımıdır. Backorder kaydı silinmek üzere olan bir alan adına kayıt emri verilecek düştüğü anda bu firmalar tarafından alan adının sizin adınıza kaydedilmesini sağlayan sistemin adıdır. 

backorder nedir

Backorder Nedir?

Son yıllarda alan adı sektörü o kadar ileri seviyelere ulaştı ki, artık ne yazık ki kaliteli alan adlarını manuel olarak yakalayıp kaydetmek imkansız bir hal aldı. Bu durum da backorder firmaların eskisinden daha çok ön plana çıkarmış oldu.

DropCatch Hakkında Bilgiler

Dropcatch aslında namebright.com ‘un backorder hizmeti veren bir alt firması olarak karşımıza çıkmıştı. Aslında ilk çıkış aşamasında kimse bu firmaya, Snapmanes ve Namejet gibi büyük backorder firmaları arasında şans vermese de, Şuan dünyanın en saygın backorder firmalarının başında gelmektedir. 

Dropcatch‘de hesap oluşturduğunuzda aynı kullanıcı adı ve şifre ile namebrigt.com’da da adınıza hesap oluşturulur ve yakaladığınız alan adları ödemesi yapıldıktan sonra buradan yönetilir. 

DropCatch Backorder Nasıl Yapılır?

İlk olarak dropcatch.com adresine giriş yapıp, bir hesap oluşturmanız gerekiyor. Hesabınızı oluşturduktan sonra backorder işlemlerini yapabilirsiniz. Firma sizden backorder için herhangi bir doğrulama istemiyor. İleride ihalelere girecekseniz kimlik bilgilerinizi kesinlikle doğrulamanız gerekiyor. Bu konudan daha sonra bahsedeceğiz. 

backorder nasıl yapılır

backorder nasıl yapılır?

Üyeliğinizi tamamladığınızda, sitenin arama kısmına backorder yapmak istediğiniz alanadını yazıyorsunuz ve arama butonuna tıklıyorsunuz. Listelenen domainlerin sağ kısmında Backorder Now butonu mevcuttur. Resimde gördüğünüz gibi Backorder Now butonuna tıkladıktan sonra size onaylatmak için aşağıdaki görselini eklediğim onay kutucuğu açılır.

dropctch backorder hakkında

Gerekli kontrolleri yapıp Confirm Backorder butonuna tıkladıktan sonra backorder işlemini tamamlamış oluyoruz. 

DropCatch Backorder İhalesi Nedir ?

Dropcatch backorder ihalesi, diyelim ki sizin gibi 2 veya daha fazla kişi aynı alan adı için backorder yaptırdı ve alan adını dropcatch kazandı. İşte bu gibi durumlarda firma alan adını 4 günlük bir ihaleye sokar ve herkes açık arttırma ile teklifte bulunur. Burada en yüksek teklifi veren alan adına sahip olacaktır. 

Önemli Not: Dropcatch firmasında nefret ettiğim olay siz alan adını 3 kişi backorder yaptınız diyelim ne yazık ki ihale sadece bu 3 kişi arasında yapılmaz. İhaleler herkese açık bir şekilde yapılır. Siz domaini takip edip, yakalamak için çabalarken domain ile hiç alakası olmayan biri, ihaleye katılıp sizin veremeyeceğiniz bir teklifi vererek alan adını sizden alabilir. 

Diğer backorder firmalarında backorder domain ihalelerine sadece backorder yapan kişiler katılır. Bu durum Dropcatch’de farklıdır ve çok eleştirilmektedir. 

Dropcatch Hakkında Sık Sorulan Sorular?

Bu başlık altında Dropcatch backorder firması ile ilgili sıkça karşılaştığımız soruları sizler için cevaplayacağız. Umarım sizlere yardımcı olabiliriz. 

Alanadını yakaladığımdan nereden haberim olur?

Firma size alan adını yakaladığına veya yakalamadığına dair bir bilgilendirme maili gönderiyor, bu mail sayesinde bilgi alabilirsiniz. Kazandığınızda alacağınız mail’i aşağıya ekledim. İnceleyebilirsiniz. 

dropcatch mail

Dropcatch Backorder Fiyatları Nelerdir ?

Aslında Dropcatch diğer kaliteli backorder firmalarına göre daha uygun fiyatlara backorder yapmaktadır. Dropcatch firmasında COM ve NET alan adı backorder fiyatı: 59 Dolar, ORG uzantısı için backorder diyatı ile 15 Dolar’dır. 

Diğer firmalarda bu tutar: COM, NET, ORG farketmeksizin 79 Dolar’dır.

Kaç Gün İçinde Ödeme Yapmalıyım ? 

Backorder firmaları genelde backorder için sizden herhangi bir ücret talep etmezler, bu tür firmalar önce yakala, sonra öde mantığı ile çalışır. Bu yüzden herhangi bir ödeme yapmanız için ilk olarak firmanın domaini yakalaması gerekmektedir.

Dropcatch size ödeme yapmak için 48 saat süre verir, Ödeme yapmadığınız ilk 24 saat dolduğunda size ödeme yapmazsanız hesabınızın dondurulacağına dair bir uyarı maili atar ve ödemenizi talep ederi. 

Dropcatch We’re sorry, an unknown error occurred placing bids Sorunu Nedir?

Dropcatch sadece bir backorder firması değildir. Ayrıca anlaşmalı olduğu domain firmalarının düşüreceği domainleri düşmeden önce ihale sayfasında listeler ve teklif vererek satın almanızı sağlar.

dropcatch teklif

Dropcatch We’re sorry, an unknown error occurred placing bids sorununu çözmek için hesabınızı doğrulamanız gerekmektedir. Kimliğinizi yüzünüzün yanında tutup, net okunacak şekilde bir selfie çekiyorsunuz ve dropcatch ‘e mail atıyorsunuz. En kısa sürede kimliği ve sizi onaylıyorlar. Dilediğiniz alan adına teklif verebiliyorsunuz. 

Dropcatch Hakkında Yazar Yorumu

Eğer amacınız çok kaliteli bir alan adını kimse kapmadan yakalamak ise, kesinlikle Dropcatch Backorder Firması aracılığı ile backorder yapınız. Şuan dünyanın en kaliteli Backorder firmasının Dropcatch olduğuna emin olabilirsiniz. 

Merak ettiğiniz sorular varsa, yorum kısmına yazarak bizlere ulaştırabilirsiniz.         

Bir cevap

  1. Serkan dedi ki:

    Merhaba.
    Dün snapnames aracılığı ile backorder yapmıştım. İnternette araştırma yaparken bu yazınıza denk geldim ve dropcatch aracılığı ile de backorder yaptım. Dediğiniz gibi firma çok başarılıymış. Hemen domaini yakaladılar ve görünce aşırı mutlu oldum. Yaklaşık 7 8 yıldır düşmesini beklediğim bir domaindi. Bu yazı için sizlere teşekkürlerimi sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir